Plan lekcji znajduje się w menu głównym.

Aktualności

21 grudnia 2020 08:14 | Aktualności

Propozycje prezentów na Święta

            Wielkimi krokami nadchodzi czas obdarowywania prezentami siebie nawzajem a przede wszystkim naszych pociech. Dla niektórych rodziców jest to nie lada wyczyn.

            Nie trzeba wydawać fortuny, aby zagościć w sercach naszych dzieci, czasem wystarczy mały gest, poświęcenia siebie i swojego czasu dla dziecka. Można wykorzystać ten wspólny czas grając w gry planszowe, które przynoszą mnóstwo frajdy, uśmiechu i nauki.

            Gry planszowe, wcześniej zapomniane, teraz wracają w zupełnie nowej odsłonie. Są alternatywną dla komputera i telewizji, ciekawą formą spędzania wolnego czasu. W czasie rozgrywki pomiędzy graczami wytwarza się specyficzna więź. Panuje atmosfera zabawy, co pozwala dzieciom na rozładowanie w bezpieczny sposób nagromadzonego napięcia emocjonalnego.   By grać, dzieci muszą nauczyć się współpracy. Jest to dla nich bezcenna umiejętność, ponieważ w codziennym życiu obszar ten u nich jest zaburzony. Gry planszowe są bezpiecznym sposobem na ćwiczenie tej umiejętności oraz tak trudnej do zaakceptowania w życiu codziennym – porażki (gracze w każdej grze podejmują nowe wyzwania i nie boją się porażki). Oprócz tego wartością dodaną gier planszowych jest ćwiczenie koncentracji uwagi, pamięci, wyciszenia oraz ciągłego analizowania sytuacji. Umiejętności te, ćwiczone w formie zabawy, są podstawą lepszego funkcjonowania dziecka w szkole. Dają dziecku wiarę, że wie, umie, potrafi, a co za tym idzie zwiększają jego samoocenę i motywację do pokonywania trudności.

            W poniższej prezentacji chciałabym przedstawić kilka gier, które zamienią nasze długie wieczory w niesamowitą przygodę.

Przeczytano: 143 razy. Wydrukuj|Do góry