Plan lekcji znajduje się w menu głównym.

Aktualności

20 listopada 2020 19:33 | Aktualności

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21Listopada 2020r.  – obchodzimy

Dzień Życzliwości i Pozdrowień –

dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a oryginalnie brzmi: HELLO WORD DAY co symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello do przynajmniej 10 osób dziennie. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych
z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

 Celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra. Co to znaczy być życzliwym? Człowiek życzliwy to przyjaźnie usposobiony, sympatyczny, pomocny, serdeczny i przychylny…  Czasem drobne gesty, takie jak szczery uśmiech, podanie dłoni, czy uprzejme „dziękuję”, mogą poprawić innym nastrój i sprawić że dzień stanie się piękniejszy.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wysyłamy w świat, wraca do nas podwójnie!

W naszej szkole obchodzimy ten dzień poprzez realizowanie wyzwania w akcji pedagogów szkolnych „ 45 dni do lepszego jutra” oraz na lekcjach z wychowawcą. Zachęcamy do bycia życzliwym każdego dnia… a w dniu dzisiejszego święta do przesłania pozdrowień.

 

Pedagodzy szkolni Kasia Czakiert i Magda Gałuszka przesyłają pozdrowienia wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy pracują zdalnie!

Przeczytano: 67 razy. Wydrukuj|Do góry