Plan lekcji znajduje się w menu głównym.

Aktualności

07 lipca 2020 09:14 | Aktualności

Gala absolwentów 2020

 

W dniu 25 czerwca uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej w Ciasnej podrzucili swoje birety, a co za tym idzie – pożegnali się ze szkoła podstawową w Ciasnej na Gali Absolwentów. Organizatorzy gali oraz inni nauczyciele chcieli, aby ten dzień stał się dniem szczególnym i wyjątkowym dla wszystkich ósmoklasistów naszego Zespołu.

Uroczystość miała miejsce na hali sportowej w Ciasnej, gdzie zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa i higieny, uczniowie klasy ósmej mogli spotkać się wraz z wychowawcą, rodzicami i dyrekcją szkoły po raz ostatni w takim gronie.

Uroczystość poprowadziła pani Małgorzata Gzyl, vice dyrektor Zespołu. Po wzruszającej przemowie wprowadzającej w nastrój imprezy, usłyszeliśmy piosenkę w wykonaniu ucznia klasy VII, Kevina Wojsy – „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty. Uczniowie klasy VII przygotowali także życzenia dla swoich starszych kolegów oraz kolejną piosenkę zaśpiewaną przez Kingę – „Szczęśliwej drogi już czas…”

Młodsi uczniowie szkoły w Ciasnej, wspólnie z wychowawcą na świetlicy także dołączając się do życzeń przygotowali niespodziankę dla absolwentów – przepiękne, kolorowe, wyszywane sówki.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Gminy. Głos zabrała pani Sekretarz Gminy Albina Pogoda, która wraz z życzeniami przekazała wyróżniającym się uczniom stypendia Wójta Gminy Ciasna.

Dalej z kolei do zgromadzonych uczniów i gości przemówiła Pani Dyrektor Barbara Kaczmarek. W swojej poruszającej przemowie mile wspominała klasę VIII, którą uczyła aż 5 lat. Nie jednemu uczniowi w oczach pojawiła się rozczulająca łza. Po swoim wystąpieniu Pani Dyrektor rozdała uczniom nagrody za najlepsze wyniki w nauce oraz listy gratulacyjne dla rodziców, a także wiele innych nagród dla uczniów biorących udział w konkursach.

Uczniowie klasy ósmej również włożyli swój wkład w galę, przygotowując swoją prezentację z niesamowicie duża ilością wspólnych zdjęć. Kolejnym punktem imprezy był quiz, który polegał na próbie odpowiedzi na pytania dotyczące zdjęć sprzed kilku lat. Nie każdy jeszcze pamiętał co działo się w 2015 roku :)

Z racji sytuacji, w jakie znaleźliśmy się kilka miesięcy temu, nie wszyscy nauczyciele mogli wziąć udział w gali i nie każdy mógł osobiście złożyć uczniom swoje życzenia. Dlatego część nauczycieli nagrała filmy wraz z życzeniami i dobrym słowem dla uczniów. Film z życzeniami od nauczycieli okazał się być zaskoczeniem i niespodzianką, którą uczniowie przyjęli niezwykle ciepło.

Na gali również rodzice uczniów klasy VIII mogli przekazać swoim pociechom najlepsze życzenia oraz pamiątki – sowy, będące uosobieniem wielkiej inteligencji, rozsądku i mądrości.

Na zakończenie części oficjalnej, głos zabrała pani Barbara Mrozek, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, dziękując uczniom, którzy brali udział w akcjach organizowanych przez wolontariat. Wyróżniony także został absolwent, który najchętniej i najambitniej podchodził do pracy woluntarystycznej i otrzymał on Laur Wolontariusza. Laur trafił do Szymona Maniaka.

Mamy nadzieję, że galabyła dla uczniów jak i ich rodziców miłą pamiątką zakończenia jednego z najwspanialszych i najciekawszych okresów w życiu obecnych ósmoklasistów.

Życzymywszystkim Absolwentom, aby nawiązane przyjaźnie i znajomości były źródłem radości i wsparcia przez długie lata. A nauczyciele, dyrekcja oraz obsługa szkoły były zawsze mile wspominane przez Was.

 

Mrozek Barbara

 

Przeczytano: 173 razy. Wydrukuj|Do góry

Gala absolwentów 2020