Plan lekcji znajduje się w menu głównym.

Aktualności

13 lutego 2020 21:09 | Aktualności

Relacja z wyjazdu na spektakl teatralny

         4 lutego obejrzeliśmy  „Tajemniczy ogród” – spektakl  teatralny oparty na książce pod tym samym tytułem napisanej przez F. Burnett. Sztuka zagrana przez aktorów częstochowskiego teatru opowiada o losach samolubnej Mary Lennox, która po śmierci rodziców przybywa do Anglii, do domu bogatego wuja. Samotna dziewczynka odkrywa tu różne tajemnice; dowiaduje się o tragedii rodzinnej, poznaje swego kuzyna Collina, który dzięki niej wraca do zdrowia. Odkrywa też tajemniczy ogród.

        Mocną stroną spektaklu była świetna gra aktorów, którzy na scenie również tańczyli i śpiewali. Najbardziej podobały nam się postaci Mary i Dicka,  ponieważ aktorzy sugestywnie odgrywali swoje role. Ogromnym atutem przedstawienia była udana, ciekawa scenografia - często zmieniające się sceny wnętrza domu oraz ogrodu pozwoliły nam lepiej poznać fabułę oraz bohaterów. Szczególnie spodobała nam się scena końcowa, przedstawiający owiany tajemnicą ogród - tym bardziej, że wcześniej nie zobaczyliśmy tego miejsca na scenie (widocznie reżyser celowo ukrył go przed widzami w trakcie toczących się wydarzeń, by osiągnąć zaskakujący efekt końcowy).  Na pochwałę zasługuje również oprawa muzyczna i taneczna; piosenki śpiewane przez postaci były skoczne i przyjemne melodyjnie, a motyw przewodni, czyli wyśpiewywana nazwa miejsca „Misselthwaite”  szybko zapadła nam w pamięć. Partie tańczone były interesującym dodatkiem do toczącej się akcji. Ważnym elementem spektaklu było oświetlenie, które współgrało z poszczególnymi wydarzeniami, np. wskazywało dzień lub noc lub podkreślało znaczenie tego, co działo się na scenie.

        Warto było odwiedzić teatr z kilku powodów. Po pierwsze  spektakl zasługuje na jak najlepsze recenzje. Po drugie to miejsce ma swoją aurę i można tu  poczuć prawdziwą atmosferę teatru. Poza tym pobyt w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie  sprzyjał nabywaniu przez nas  innych, nowych umiejętności i wiadomości, np. dowiedzieliśmy się, że wyrazem uznania dla gry aktorów jest oklaskiwanie ich na stojąco, co też uczyniliśmy, bo sztuka naprawdę bardzo nam się podobała.

 

Przeczytano: 128 razy. Wydrukuj|Do góry

Spektakl teatralny "Tajemniczy ogród"