Plan lekcji znajduje się w menu głównym.

Aktualności

12 stycznia 2020 11:24 | Aktualności

“Czytam z klasą” - sprawozdanie klasy III z Glinicy

Klasa III z Glinicy wzięła udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym “Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”. Projekt ten składa się z trzech modułów, realizowanych w podanych terminach. Wraz z końcem grudnia zakończyliśmy realizację pierwszego modułu “Fikuśne lekturki spod chmurki”. Naszym zadaniem było wybranie jednej z czterech podanych lektur oraz po samodzielnym jej przeczytaniu, wykonanie czterech z dziesięciu określonych w regulaminie zadań. Wybraliśmy książkę Justyny Bednarek “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

W ramach realizowanych zadań wykonaliśmy ćwiczenia na kartach pracy w specjalnie przygotowanych lekturnikach. Opisywaliśmy głównych i drugoplanowych bohaterów książki, ich przygody, morał wyciągany z każdego rozdziału, pisaliśmy streszczenie, ilustrowaliśmy. Wykonaliśmy zakładki do Publicznej Biblioteki w Glinicy zachęcające do przeczytania wybranej przez nas lektury, z hasłem “Czytaj z nami – Skarpetkami”. Zaprosiliśmy panią bibliotekarkę i poprosiliśmy o przeczytanie rozdziału książki. Wykonaliśmy i powiesiliśmy w ogólnodostępnym miejscu w szkole plakat zachęcający do przeczytania lekturu z hasłem “<Przygody dziesięciu skarpetek> już znamy, teraz Was do lektury zachęcamy!”. Zorganizowaliśmy również kącik czytelniczy w naszej klasie, gdzie umieściliśmy plakat projektu oraz wykonane przez nas z plasteliny Czytusie (Czytuś to postać - bohater projektu “Czytam z klasą”, zachęcający dzieci do czytania książek).

Przygoda z projektem wymagała od nas sporo wysiłku i pracy, jednakże uczniowie bardzo chętnie realizowali kolejne zadania. Nie możemy już doczekać się lutego, wtedy przystąpimy do realizacji II modułu projektu, “Zwierzęce lekturki spod chmurki”.

Przeczytano: 125 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: