Plan lekcji znajduje się w menu głównym.

Aktualności

18 listopada 2019 19:50 | Aktualności

Ciasna promuje mediacje!

Możemy śmiało powiedzieć, że nasza szkoła podejmuje działania promujące bezsporne porozumiewanie się i stawia na rozwijanie kompetencji komunikacyjnych!

                W klasach drugi rozpoczął się program wychowawczo- profilaktyczny – Jak łatwo się dogadać! Program zakłada wzmocnienie kompetencji społecznych i komunikacyjnych małych dzieci.  Zachęcanie dzieci do dbania o swój rozwój, prawidłową komunikacje, poszukiwanie rozwiązań w sytuacjach problemowych, proszenie o pomoc, kiedy spotkają się z czymś trudnym dla siebie to główne założenia programu. Program trwa dwa lata, jest autorskim pomysłem pedagog Magdaleny Gałuszka. Ponadto realizują go równocześnie 4 inne szkoły, aby wspólnie dopracować elementy, które będą wymagały korekty, udoskonalenia. Liczymy, że uczniowie, którzy ukończą klasę 3, będą chcieli być uczestnikami klubu mediatora w klasach starszych.

                Inauguracją programu była zorganizowana konferencja dla pracowników oświatowych, pracowników socjalnych, urzędników i wszystkich zainteresowanych pt. Mediacja – Jak łatwo się dogadać!

                Konferencja odbyła się na hali sportowej w Ciasnej, 14.11. 2019 r. Wydarzenie przyciągnęło ponad 100 uczestników, z całego powiatu lublinieckiego i części powiatu oleskiego. Dzięki współpracy z różnymi instytucjami gościliśmy prelegentów z: PPPP Lubliniec – p. Liliane Białas, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji – p. Dariusza Rogowicza, Stowarzyszenia Unii Regionalnej Mediatorów – p. Annę Ficek, Terytorialnego Komitetu Ochrony Praw Dziecka- p. Jolantę Szuba oraz adwokat p. Ewę Gerlic- Mrugała.

                Konferencja poświecona była mediacji ogólnie, szczegółowiej mediacji cywilnej i rówieśniczej. Uczestniczyli wzbogacili i usystematyzowali swoją wiedzę z zasad komunikacji i asertywności. Prelegenci w dostępny sposób opowiadali o tym, że warto mediować, warto się dogadywać. Zdradzili tajniki technik mediacyjnych i słowa klucze ułatwiające porozumiewanie  się.  

                Konferencja okazała się ogromnym sukcesem!  Nie udałaby się, gdyby nie ogromne zaangażowanie Dyrekcji, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. To Im należą się szczególne podziękowania- za pomoc głównie w organizacji technicznej i logistycznej, za każde motywujące słowo, za obecność.

                                                                                                              

 
PEDAGOG SZKOLNY MAGDALENA GAŁUSZKA SP CIASNA
 
 

Przeczytano: 284 razy. Wydrukuj|Do góry

Mediacje