Plan lekcji znajduje się w menu głównym.

Aktualności

25 października 2019 21:48 | Aktualności

"Mediacja - jak łatwo się dogadać"

W sierpniu tego roku, na terenie powiatu lublinieckiego, kilka szkół podstawowych, z inicjatywy pedagoga w Ciasnej Magdaleny Gałuszka, we współpracy ze Stowarzyszenie Centrum Mediacji Lubliniec, podjęło inicjatywę wdrożenia do szkół programu mediacji rówieśniczych. Program zakłada dwuletni cykl zajęć wychowawczo- profilaktycznych, rozpoczynających się w klasie 2.

W ramach tego programu dzieci będą uczyły się zasad komunikacji, sposobów radzenia sobie z konfliktem i mediowania. Jednym z celów programu jest, aby w szkołach w najbliższych latach zakładać kluby mediatora  i wprowadzać elementy szkoły dialogu (rozwiązywania konfliktów bezspornie, angażując do tego dzieci i mlodziez)

W związku z wdrażaniem programu,  zaplanowano konferencję dotyczącą zagadnień z zakresu mediacji. Konferencja ma na celu zainicjowanie współpracy szkół powiatu lublinieckiego w zakresie mediacji oraz szerzenie wiedzy z zakresu mediacji.

Serdecznie zapraszamy na konferencję Mediacja - Jak łatwo się dogadać! Konferencja kierowana jest w głównej mierze do dyrektorów, pedagogów, nauczycieli, pracowników socjalnych, urzędników, rodziców  i wszystkich zainteresowanych tematem.

Przeczytano: 86 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: